A wellbeing mint üzleti eszköz?

Szokatlan megközelítés, pedig az innovatív eszközök és módszerek lehetővé teszik, hogy a wellbeing ne csak támogató elemként, hanem üzleti eszközként jelenjen meg.

Gondolom most az fogalmazódik meg a fejedben, hogy milyen innovatív megközelítésről van szó, és milyen gyakorlatba építhető módszerekről?!

Ilyenek lehetnek az adatalapú jóllét stratégiák, melyekben jól mérhető KPI-ok mutatják az eredményességet, pl.: stresszszint, fluktuáció, …. , és amelyekben a mért adatok alapján kínált, személyre szabott megoldások alkalmazhatók,

Az előző pont csak digitális rendszeren keresztül működhet egyszerűen és időtakarékosan. Így mindenképp digitális platformon kell ezt megvalósítani, mégpedig olyanon, mely alkalmas a személyes fejlődés témogatására és játékosításokra támaszkodik.

Az előzőektől eltérő, de ugyancsak hatékony megoldásokat nyújthat az egészséges munkakörnyezet és élményalapú, közösségépítő programok beiktatása, vállalati rituálék bevezetése, a tudatosságnövelő képzések, és a nagyköveti-mentori rendszer kiépítése.

Ha már itt tartunk, ugyancsak a wellbeing része, és egyben az elköteleződés javításának eszköze lehet a karrierutak támogatása, a mentorrendszer bevezetése, társadalmi felelősségvállalási programok beiktatása.

A felsoroltak egy részéről már biztosan hallottál, de arról kevésbé, hogy miként alakulnak ezek üzleti eszközzé, és miért működnek.

Nézzük a három legkézenfekvőbb okot:

  • Ha a dolgozók érzik, hogy a vállalat törődik velük, nagyobb motivációval és lojalitással dolgoznak.
  • Az egészséges munkavállalók kevesebb hiányával és nagyobb fókuszáltsággal járulnak hozzá a vállalat eredményeihez.
  • Az innovatív wellbeing programok vonzóvá teszik a céget a tehetségek számára.

 

Ha részletesebben is érdekel egy megoldást, szívesen kifejtem, sőt konkrét megoldási javaslatot is tudok adni a Jeee wellbeing és mentorálási program kapcsán.